Napis Gwarancja producenta

AMORT./T/PONY 1.3,1.5 89-94 GAZ HART 805 409

Amortyzator Zawieszenia - HART 805 409
(Zawiera podatek VAT)
35,89 PLN
Nazwa towaru:
AMORT./T/PONY 1.3,1.5 89-94 GAZ
Kod towaru:
805 409
Kod producenta:
805 409
Producent:
HART
Identyfikator producenta
HART
Cena netto:
29,18 PLN
Dostępność:
3
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Rodzaj amortyzatorów: Ciśnienie gazu
Typ amortyzatora: Amortyzator teleskopowy
Sposób mocowania amortyzatora: górne oko
Sposób mocowania amortyzatora: dolne oko
Kod EAN
5907504016818
Lista opinii

Zadania i działanie amortyzatorów

Amortyzator jest elementem układu zawieszenia. Do jego zadań należy niwelowanie wahań karoserii oraz utrzymywanie stałego kontaktu miedzy kołami a jezdnią. Dzięki temu prowadzenie pojazdu jest wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne. W starszych samochodach można jeszcze czasem spotkać obecnie już nie stosowane amortyzatory cierne. Ich działanie polegało na tłumieniu ruchów resorów przez hamowane tarciem ramie amortyzatora. Innym rodzajem są amortyzatory teleskopowe, które mogą być hydrauliczne lub gazowo-hydrauliczne. W amortyzatorach hydraulicznych skoki resorów ograniczane są przez tarcie wytwarzane przez wewnętrzny system zaworów. Utrudnia on przemieszczanie się oleju pomiędzy poszczególnymi elementami amortyzatora. W amortyzatorach gazowo-hydraulicznych dodatkowo stosowany jest gaz, który zapobiega się pienieniu oleju przy ich intensywnym wykorzystaniu. Obecnie dostępne są również amortyzatory magnetoreologiczne. Wypełnione są cieczą, której gęstość jest zależna od natężenia prądu przez nią przepuszczanego. Umożliwia to regulację twardości zawieszenia w trakcie jazdy od komfortowej po sportową. Jeżeli w samochodzie zastosowano zawieszenie hydropneumatyczne, to role amortyzatorów i resorów spełnia układ ciśnieniowy.

Wymiana amortyzatorów

Przyjmuje się, że amortyzatory tracą swoje właściwości po przejechaniu od 80 do 100 tysięcy kilometrów. Po takim przebiegu zaleca się ich wymianę ponieważ nie wypełniają w pełni funkcji, do których zostały przeznaczone. Należy pamiętać, że stopień zużycia amortyzatorów zależy przede wszystkim od stylu jazdy kierowcy. Wiąże się z tym zalecenie, aby badać stan amortyzatorów po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. Amortyzatory powinno się wymieniać parami. Jednocześnie powinna nastąpić wymiana odbojnika chroniącego amortyzator przed "dobijaniem".

Zakup amortyzatorów

W naszym sklepie oferujemy każdy rodzaj amortyzatorów. Dostępne są amortyzatory do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy amortyzatory najlepszych światowych producentów, do których należą między innymi KYB, Sachs, Monroe oraz Bilstein.

Wszystkie proponowane przez nas amortyzatory są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać amortyzatory odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni amortyzatorów do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.