Napis Gwarancja producenta

Amortyzator Zawieszenia SACHS 170 814

 

Amortyzator Zawieszenia - SACHS 170 814
Amortyzator Zawieszenia - SACHS 170 814 Amortyzator Zawieszenia - SACHS 170 814
(Zawiera podatek VAT)
171,56 PLN
Nazwa towaru:
AMORTYZATOR AUDI A4 AVANT , A4 TYŁ
Kod towaru:
170 814
Kod producenta:
170 814
Producent:
SACHS
Identyfikator producenta
0032
Cena netto:
139,48 PLN
Dostępność:
>5
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Typ amortyzatora: Amortyzator teleskopowy
Sposób mocowania amortyzatora: górny trzon
Sposób mocowania amortyzatora: dolne oko
Rodzaj amortyzatorów: Ciśnienie gazu
System tłumienia drgań zawieszenia: dwururka
Parametr: SEXOV26X184A
Kod EAN
4013872126514
Lista opinii
Średnia ocena:
1

Ocena:
Tytuł:
Super
Opinia:
Bardzo dobry amortyzator.
Data:
Autor:

Zadania i działanie amortyzatorów

Amortyzator jest elementem układu zawieszenia. Do jego zadań należy niwelowanie wahań karoserii oraz utrzymywanie stałego kontaktu miedzy kołami a jezdnią. Dzięki temu prowadzenie pojazdu jest wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne. W starszych samochodach można jeszcze czasem spotkać obecnie już nie stosowane amortyzatory cierne. Ich działanie polegało na tłumieniu ruchów resorów przez hamowane tarciem ramie amortyzatora. Innym rodzajem są amortyzatory teleskopowe, które mogą być hydrauliczne lub gazowo-hydrauliczne. W amortyzatorach hydraulicznych skoki resorów ograniczane są przez tarcie wytwarzane przez wewnętrzny system zaworów. Utrudnia on przemieszczanie się oleju pomiędzy poszczególnymi elementami amortyzatora. W amortyzatorach gazowo-hydraulicznych dodatkowo stosowany jest gaz, który zapobiega się pienieniu oleju przy ich intensywnym wykorzystaniu. Obecnie dostępne są również amortyzatory magnetoreologiczne. Wypełnione są cieczą, której gęstość jest zależna od natężenia prądu przez nią przepuszczanego. Umożliwia to regulację twardości zawieszenia w trakcie jazdy od komfortowej po sportową. Jeżeli w samochodzie zastosowano zawieszenie hydropneumatyczne, to role amortyzatorów i resorów spełnia układ ciśnieniowy.

Wymiana amortyzatorów

Przyjmuje się, że amortyzatory tracą swoje właściwości po przejechaniu od 80 do 100 tysięcy kilometrów. Po takim przebiegu zaleca się ich wymianę ponieważ nie wypełniają w pełni funkcji, do których zostały przeznaczone. Należy pamiętać, że stopień zużycia amortyzatorów zależy przede wszystkim od stylu jazdy kierowcy. Wiąże się z tym zalecenie, aby badać stan amortyzatorów po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. Amortyzatory powinno się wymieniać parami. Jednocześnie powinna nastąpić wymiana odbojnika chroniącego amortyzator przed "dobijaniem".

Zakup amortyzatorów

W naszym sklepie oferujemy każdy rodzaj amortyzatorów. Dostępne są amortyzatory do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy amortyzatory najlepszych światowych producentów, do których należą między innymi KYB, Sachs, Monroe oraz Bilstein.

Wszystkie proponowane przez nas amortyzatory są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać amortyzatory odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni amortyzatorów do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.