Napis Gwarancja producenta

SEAT – wybór modelu samochodu

Etykieta Niskie ceny
Niskie ceny części
Duży wybór części samochodowych
Największy wybór
Dostawa towaru
Szybka dostawa gratis
Oryginalne części samochodowe
Tylko oryginalne części
Zwrot i wymiana towaru
Wymiana i zwrot towaru
Weryfikacja zamówionych części
Weryfikacja zamówienia

Aby dobrać części wybierz model Seata

skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub ze znajdującej się pod nią listy


SEAT jest skrótem od nazwy Sociedad Espanola de Automoviles de Turismo S.A. Organizacja ta powstała w 1950 roku. Współpracowała z Narodowym Instytutem Przemysłu i kilkoma bankami.

Początki działalności Seata

Siedem procent udziałów miał także Fiat. Od firmy tej kupiono także licencję, na której produkowane były samochody. Pierwsze auto zostało skompletowane w listopadzie 1953 roku. Był to model 1400, będący odwzorowaniem Fiata 1400. Do końca roku fabrykę opuściło jeszcze dwa tysiące siedemdziesiąt siedem egzemplarzy tego auta. Wspomniana wcześniej licencja umożliwiała produkcję różnych modeli najpopularniejszej włoskiej marki.

Oferujemy części do wszystkich modeli Seata. Aby znaleźć poszukiwaną część, wybierz model Seata z powyższej listy

Licencja Fiata

Należał do nich miedzy innymi Fiat 600. W zamierzeniu przedstawicieli Seat-a model ten miał rozpowszechnić się w Hiszpanii jako dostępny dla każdego pojazd. Jego produkcja zainicjowana została w 1957 roku. Samochód ten był pierwszym w Hiszpanii wytwarzanym na dużą skalę. W kolejnym roku liczba powstających egzemplarzy wzrosła sześciokrotnie. Silnik w tym aucie umiejscowiony był z tyłu. Jego pojemność skokowa wynosiła sześćset trzydzieści trzy centymetry sześcienne. Wytwarzany w późniejszym czasie Fiat 600D wyposażony był w jednostkę napędową o pojemności siedemset sześćdziesiąt siedem centymetrów sześciennych. W latach 1963-1967 produkowano jako Seata 800 jego większą, czterodrzwiową wersję. Produkcja Seata 600 i 600D trwała to 1973 roku.

Samochód osobowy SEAT

Powstało około ośmiuset tysięcy tego modelu. W latach tych z taśm produkcyjnych zjechały także między innymi model 1500, 124, 131, 132. Współpraca z Fiatem zaowocowała również powstaniem rodzimych samochodów. Należał do nich na przykład model 133. Jego pierwszy egzemplarz pojawił się w 1974 roku. Wytwarzany był przez kilka lat. Jego projekt stworzony został w Hiszpanii i tylko tam był produkowany. Zaadaptowano do niego jednostkę napędową i podwozie od Fiata 850. Z wyglądu podobny był z kolei do Fiatów 126 i 127. W 1974 roku Seat wyprodukował dwumilionową sztukę swojego pojazdu. Przejęta została fabryka Authi powstającego na licencji brytyjskiego Laylanda, usytuowana w Pampelunie. W okresie tym z taśmy produkcyjnej Seata zjeżdżało tysiąc dziewięćset aut dziennie. Pod koniec lat siedemdziesiątych dwudziestego stulecia SEAT był właścicielem kilku zakładów, w których powstawały całe samochody lub specjalizujących się w wytwarzaniu konkretnych podzespołów, na przykład silników. W 1979 roku SEAT został przejęty przez FIATA, który następnie w 1981 roku sprzedał swoje udziały hiszpańskiemu INI.

Współpraca Seata z Volkswagenem

Aby ochronić firmę przed upadkiem, w 1982 roku podjęto współpracę z niemieckim Volkswagenem. Zawarta umowa sprawiła, że w Barcelonie zaczęto wytwarzać Passata. W późniejszych latach SEAT wytwarzał również Polo i Santanę. W 1984 roku ruszyła natomiast produkcja Seata Ibizy. Jego stylistyka zaprojektowana została w pracowni G. Giugiaro. Za konstrukcję odpowiedzialna była niemiecka firma Karmanna. Silniki z kolei przygotowała firma Porsche. Miały one pojemność tysiąc dwieście i tysiąc pięćset centymetrów sześciennych. W 1986 roku niemiecka marka stała się jedynym właścicielem SEATA. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zaprezentowano nowe modele takie jak Cordoba, Toledo, Alhambra i Arosa. W 2004 roku rozpoczęto produkcję Seata o nazwie Altea. Od tego czasu za stylistykę nadwozi odpowiedzialny jest uznany artysta Walter de Silva.

Zachęcamy do kupowania części zamiennych do Seata w naszym sklepie online – esamochodoweczesci.pl, między innymi ze względu na profesjonalną obsługę i szybką dostawę, ale przede wszystkim ze względu na niskie, konkurenycjne ceny.