Napis Gwarancja producenta

Filtr kabinowy FILTRON K 1133A

Logo producenta części samochodowych Filtron

Filtr kabinowy - FILTRON K 1133A
Filtr kabinowy - FILTRON K 1133A Filtr kabinowy - FILTRON K 1133A
(Zawiera podatek VAT)
88,20 PLN
Nazwa towaru:
FILTR KABINY MAN
Kod towaru:
K 1133A
Kod producenta:
K1133A
Producent:
FILTRON
Identyfikator producenta
0256
Cena netto:
71,71 PLN
Dostępność:
0
Rodzaj filtra: Filtr z węglem aktywnym
Długość [mm]: 468
Szerokość [mm]: 183
Wysokość [mm]: 70
Kod EAN
5904608901330
Informacje dodatkowe producenta
pdf
Lista opinii

Filtr kabinowy nazywany jest także filtrem przeciwpyłkowym. Jest elementem eksploatacyjnym pojazdu, dlatego zalecane jest jego okresowe wymienianie. Stosowany jest przede wszystkim w autach wyposażonych w klimatyzację. Przypomina filtr powietrza w silniku. Charakterystyczny jest jego wkład, złożony jak harmonijka, umocowany w specjalnej ramce.

Zadania filtra kabinowego

Główną funkcją filtra kabinowego jest niedopuszczanie do przedostawania się z klimatyzacji do przedziału pasażerskiego zanieczyszczeń, wśród których są kurz, sadza i pleśń. Dodatkowym jego zadaniem jest niwelowanie niepożądanych zapachów w kabinie.

Zasada działania filtra kabinowego

Filtrowanie powietrza wpływającego do kabiny odbywa się z wykorzystaniem trzech lub czterech warstwa. Pierwsza z nich zatrzymuje największe cząsteczki zanieczyszczeń. Warstwa druga posiada właściwości higroskopijne. Ponadto naładowana elektrostatycznie. Dzięki tym właściwościom jest w stanie zatrzymać bakterie i drobne pyłki. Trzecia warstwa jest stosowana w celu stabilizacji filtra.

Wkłady filtrów kabinowych

Filtry papierowe są wrażliwe na wilgoć i stosunkowo szybko się zapychają. Wodna wpływa niekorzystnie na ich wydajność. Dlatego nie jest wskazane ich używanie. Lepsze są filtry, w których zastosowano wkłady zrobione z włókien sztucznych. Są one odporne na wilgoć. Wśród nich również można wyróżnić lepsze/droższe i gorsze/tańsze. Różnią się one jakością włókniny a także jej strukturą. O wiele skuteczniejsze i trwalsze są filtry kabinowe, w których zastosowano aktywny węgiel. Mimo ze jego rozmiary nie są większe od standardowych filtrów to ma on znacznie większe możliwości filtrowania. Na przykład nie przepuszcza takich gazów jak ozon.

Wymiana filtra kabinowego

Trudno jest określić bez obejrzenia kiedy filtr kabinowy przestaje wypełniać swoje zadania w wyniku zupełnego zapchania się. Zależy to do wielu różnych czynników. Do głównych należy atmosfera w jakiej jest używany samochód. Dlatego zaleca się aby dokonywać jego zmiany – przy intensywnym korzystaniu z samochodu – co dwadzieścia tysięcy przejechanych kilometrów lub co roku. Ponadto warto oczyścić go po zimie.

Zalety regularnego wymieniania filtra kabinowego

Mimo że filtr kabinowy nie ma wpływu na właściwości jezdne samochodu to warto wymieniać go regularnie. „Zapchany” przepuszcza do wnętrza samochodu nieprzyjemną woń. Skrajnych przypadkach może powodować zwiększone parowanie przedniej szyby. Ponadto niekorzystnie wpływa na wydajność dmuchawy. Dla odmiany filtr czysty zmniejsza chociażby ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Odpowiednio częsta jego wymiana nie dopuszcza do przegrzania silnika dmuchawy.

Logo producenta filtrów samochodowych FILTRON

Firmę FILTRON powołał do życia Piotr Giermaziak w roku 1982, w mieście Gostyń (woj. wielkopolskie). Od początku swojej działalności, ukierunkowana jest ona na wytwarzanie filtrów powietrza, filtrów paliwa, filtrów oleju w dobrym gatunku dla branży motoryzacyjnej. Produkty firmy FILTRON montowane są w pojazdach samochodowych osobowych, ciężarowych, motocyklach, autobusach, jak też w innych urządzeniach specjalistycznych.

Z początkiem lat 90. pojawiła się pierwsza sieć sprzedażna filtrów, która bazowała na dystrybucji obwoźnej, trafiając bezpośrednio do warsztatów samochodowych, jak również do punktów sprzedaży. Pierwszy folder zawierał ofertę 129 filtrów i trafił do klientów w roku 1993. W roku 2000 Firma FILTRON wypuściła na rynek pierwszy model filtra montowanego w markach takich jak Ford Galaxy, Volkswagen Sharan czy Seat Alhambra jako oryginalne wyposażenie. Od roku 2007 rozpoczęła działalność baza produkcyjna znajdująca się na Ukrainie. Nagły rozkwit przedsiębiorstwa nastąpił w roku 2010, kiedy to otwarto sieci biur oraz magazynów w Rosji. W roku 2016 FILTRON przystąpił do MANN+HUMMEL. Włączenie się do grupy największej na świecie firmy procującej nad technologiami związanymi z filtracją, umożliwiło jeszcze szybszy rozkwit.

Firma FILTRON w swoich supernowoczesnych laboratoriach zajmuje się procesami produkcyjnymi filtrów, które odpowiadają międzynarodowym standardom niezawodności oraz jakości. Przedsiębiorstwo systematycznie inwestuje swój kapitał w rozwój nowych metod badawczych. Między rokiem 2013 a 2015 asygnowało na ten cel przeszło 1 mln EUR. Wyroby proponowane przez firmę FILTRON używane są podczas pierwszego montażu aut najpopularniejszych producentów, takich jak Volvo, Volkswagen, Mercedes-Benz, Jaguar, Rolls-Royce, Tesla albo Renault. Zakłady rocznie wytwarzaja więcej niż 90 milionów filtrów wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. W ofercie firmy nabywcy znajdą wszystkie warianty filtrów, a zatem filtry powietrza, kabiny, paliwa, oleju, LPG, ale także specjalistyczne filtry przemysłowe, filtry cieczy chłodzących, filtry hydrauliczne oraz osuszacze powietrza. Asortyment zapewnia pokrycie potrzeb w 97% europejskiej branży motoryzacyjnej.