Napis Gwarancja producenta

Dźwignie zaworowe

Dźwignie zaworowe stanowią część układu rozrządu. Stosowane są niemal od wynalezienia silnika.

Rodzaje dźwigni zaworowych

Wyszczególnić można dźwignie zaworowe jednoramienne, dwuramienne i widełkowe. Te pierwsze łączą trzpień, na którym są osadzone tak aby uniemożliwić poruszenie się, z trzonkiem zaworu, na który naciskają. Praca zaworu przy takim rozwiązaniu polega na ślizganiu się krzywki po środkowej części dźwigni i w ten sposób wprowadzaniu jej w ruch. W dźwigniach dwuramiennych, jedno ramię łączy się z krzywką wałka rozrządu lub laską popychacza, drugie natomiast wywiera nacisk na trzonek zaworu powodując w ten sposób, wprawienie go w ruch. Odbywa się to przy zmianie kierunku wektora siły nacisku na dźwigienkę. Zastosowanie widełkowych dźwigni zaworowych umożliwia równoczesne otwarcie dwóch zaworów. Jest to wykorzystywane na przykład tam gdzie przypada więcej niż dwa zawory na jeden cylinder silnika.

Modyfikacje dźwigni zaworowych

Aby zmniejszyć opory w ruchu pojawiające się w silniku stosuje się modyfikacje dźwigni zaworowych. Mają one na cele także zwiększenie trwałości tych elementów. Do typowych odmian należą dźwigienki łożyskowane na łożyskach igiełkowych, dźwigienki z zamontowanymi dodatkowymi rolkami łożyskowanymi, które współpracują bezpośrednio z krzywką wałka rozrządu. Czasami do dźwigni dołączone są śruby przeznaczone do regulowania luzu zaworowego lub hydrauliczne kasowniki luzu. Trafiają się także dźwignie posiadające kanał, którym przekazywany jest olej z osi dźwigni do krzywki wału rozrządu.

Dźwigienki rolkowe są wprawdzie cięższe, ale jak dowiodły badania, zmniejszają zużycie silnika o piętnaście procent.

Montaż dźwigienek zaworowych

W czasie montażu dźwigni zaworowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich właściwy dobór. Różnice uwidaczniają się szczególnie w średnicy otworu oraz w skosie dźwigienek.

Zakup elementów dźwigienek zaworowych

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór dxwigienek zaworowych. Dostępne są dźwigienki do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy oryginalne dźwigienki zaworowe najlepszych światowych producentów.

Wszystkie proponowane przez nas części są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać dźwgnie rozrządu odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email infoeautosklep@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni dźwigni zaworowych do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.