Napis Gwarancja producenta

Advanti – producent felg aluminiowych do samochodów

Logo producenta felg aluminiowych Advanti

Już w roku 2007 Advanti została oficjalnym producentem oraz dystrybutorem firmy Advanti-Racing na terenie Polski. Mimo że przedsiębiorstwo nie funkcjonuje zbyt długo na naszym rynku, należy do jednych z najbardziej popularnych wśród konsumentów.

Różnego rodzaju felgi, które są firmowane przez markę Advanti-Racing, produkowane są przez korporację YHI International Limited, wykonującą oraz sprzedającą także obręcze innych czołowych przedsiębiorstw w branży, takich jak Konig American, OZ czy Enkei. Jest to potwierdzeniem tezy, że singapurski koncern Advanti-Racing zajmuje się tylko i wyłącznie artykułami najwyższej jakości. Ponadto należy wspomnieć, że YHI Group jest w posiadaniu 35,5% udziałów spółki OZ S.p.A.

Swoją przygodę z wyścigami Formuły 1 firma ta rozpoczęła w roku 2008. Jej produkty były używane wyłączenie przez najlepszych rajdowców na świecie. Wcześniej Advanti-Racing była kontrahentem drużyny Scuderia Toro Ross (2008–2012), a w dniu dzisiejszym współpracuje z Mercedes AMG Petronas F1 Team. Advanti posiada wiele certyfikatów jakości. Firma z roku na rok staje się coraz bardziej znana także na rynku polskim.