Napis Gwarancja producenta

AION – producent syntetycznej irchy czyszczącej do samochodów

Logo producenta środków czyszczących do samochodów AION

Ta japońska marka zajmująca się produkcją akcesoriów do czyszczenia, dostępna jest na rynku od przeszło 50 lat. Na początku funkcjonowała pod nazwą Kanebo PLAS CHAMOIS, zaś od roku 1999 stała się niezależną firmą AION Co. Ltd. W roku 1951 Kanebo PLAS CHAMOIS otrzymała pozwolenie na wytwarzanie gąbki PVA, a od roku 1952 rozpoczęła jej produkcję w nowoczesnej fabryce na masową skalę. Obecnie produkt ten dostępny jest w przeszło 50 krajach świata.

Gąbka sprzedawana pod nazwą Chamois Aion Plas wykonana jest z poliestru, w różnych rozmiarach oraz kolorach. Jej trójwarstwowa struktura daje gwarancję doskonałej jakości, dużej trwałości i odporności na wielokrotne używanie. Konstrukcja tak zwanego „zamszu” AION PLAS CHAMOIS umożliwia absorpcję wody (pochłania i zatrzymuje wodę w ilości odpowiadającej 300% jej wagi), kurzu czy innego rodzaju brudu z prawie każdej powierzchni. W głównej mierze z tych właściwości korzystają profesjonalne zakłady zajmujące się myciem pojazdów samochodowych. Są niezastąpione przy osuszaniu samochodu po jego myciu, a także do oczyszczania z kurzu i brudu wnętrza pojazdu, na przykład deski rozdzielczej. Za sprawą miękkiej i drobnoziarnistej struktury materiału, z którego została wykonana gąbka, jej użycie nie powoduje zarysowań lakieru samochodu, jak również nie pozostawia na jego powierzchni odpadów bawełnianych, na przykład nitek czy kłaczków. Chamois Aion Plas jest również wytrzymała na działanie benzyny oraz ropy. Tego typu substancje łatwo dają się usunąć w trakcie zwykłego prania.

Owa „ściereczka” może okazać się również bardzo przydatna w domu czy biurze, do usuwania resztek wody w kuchni czy łazience (okna i inne powierzchnie zmywalne). Znajdzie także praktyczne zastosowanie przy wycieraniu zwierząt, jak również osuszaniu ludzkich włosów oraz ciała. Właściwości do absorbowania wody przez gąbkę pozostają niezmienione nawet po latach intensywnego jej użytkowania. Firma AION opracowała różne rodzaje powierzchni „zamszowej” produktu, mając na uwadze poprawę jego właściwości chłonnych, jak również zwiększenie wytrzymałości. Aion Plas Chamois sprzedawana jest w poręcznym, plastikowym pojemniku, które umożliwia wygodne przechowywanie w bagażniku lub na desce rozdzielczej samochodu.