Napis Gwarancja producenta

FAE – producent części samochodowych

Logo producenta części samochodowych FAE

FAE to hiszpańskie zakłady z siedzibą w Barcelonie, zajmujące się projektowaniem oraz wytwarzaniem elektrycznych i elektronicznych podzespołów do oryginalnego wyposażania samochodów, a także części zamiennych. Swoją działalność na rynku motoryzacyjnym firma rozpoczęła w roku 1952. Od roku 1963 wytwórczość przedsiębiorstwa znacznie wzrosła ponieważ, produkowane przez nie części układów elektrycznych pojawiły się na światowych rynkach. Momentalnie skupiły one na sobie uwagę, zarówno nabywców prywatnych, jak również renomowanych producentów aut. W obecnej chwili producent elementów elektrycznych oraz elektronicznych jakim jest firma FAE, rozprowadza wiele wytwarzanych przez siebie produktów zarówno na tak zwany pierwszy montaż do samochodów osobowych, użytkowych oraz rentownych marek, na przykład takich jak Suzuki, Mercedes-Benz, Peugeot, jak też na niezależny rynek komponentów układów elektrycznych wymiennych.

W ramach wytwarzanych części OEM (ang. Original Equipment Manufacturer – Oryginalny Producent Sprzętu) przedsiębiorstwo dystrybuuje urządzenia elektryczne i elektroniczne dla dużych koncernów samochodowych, wśród nich można wymienić Nissana, Iveco oraz Suzuki. Również oferta firmy FAE na rynek części zamiennych jest bardzo bogata, albowiem klienci do dyspozycji mają więcej niż 4000 referencji. Zainteresowani do dyspozycji mają podzespoły takie jak na przykład świece żarowe, czujniki klimatyzacji, przewody zapłonowe, termostaty, głowice silnika oraz sondy lambda. Asortyment marki obejmuje także czujniki ciśnienia wydechowego, czujniki rozrządu i obrotów, czujniki MAP, czujniki tlenowe, czujniki prędkości kół (ABS), czujniki temperatury i radiatora, przełączniki i przetworniki ciśnienia oleju, światła stopu i światła cofania, cewki zapłonowe, przewody zapłonowe, solenoidy, czujniki spalania stukowego, zawory elektryczne.

Firma FAE ponad 75% wytwarzanych przez siebie podzespołów sprzedaje za granicę do bez mała 80 krajów całego świata. Różnorodny asortyment pozwolił jej na odniesienie dużego sukces na niezależnym rynku części wymiennych. Przyczyniło się do tego także zaangażowanie firmy w uzyskanie wysokiej jakości produktów, poparte licznymi certyfikatami ISO. Programy badawcze oraz innowacyjne przeprowadzane w działach inżynieryjnych zakładów FAE spowodowały, że firma w ciągu wielu lat swojej działalności stała się liderem na rynku motoryzacyjnym.