Napis Gwarancja producenta

FILTRON – producent filtrów do samochodów

Logo producenta filtrów samochodowych FILTRON

Firmę FILTRON powołał do życia Piotr Giermaziak w roku 1982, w mieście Gostyń (woj. wielkopolskie). Od początku swojej działalności, ukierunkowana jest ona na wytwarzanie filtrów powietrza, filtrów paliwa, filtrów oleju w dobrym gatunku dla branży motoryzacyjnej. Produkty firmy FILTRON montowane są w pojazdach samochodowych osobowych, ciężarowych, motocyklach, autobusach, jak też w innych urządzeniach specjalistycznych.

Z początkiem lat 90. pojawiła się pierwsza sieć sprzedażna filtrów, która bazowała na dystrybucji obwoźnej, trafiając bezpośrednio do warsztatów samochodowych, jak również do punktów sprzedaży. Pierwszy folder zawierał ofertę 129 filtrów i trafił do klientów w roku 1993. W roku 2000 Firma FILTRON wypuściła na rynek pierwszy model filtra montowanego w markach takich jak Ford Galaxy, Volkswagen Sharan czy Seat Alhambra jako oryginalne wyposażenie. Od roku 2007 rozpoczęła działalność baza produkcyjna znajdująca się na Ukrainie. Nagły rozkwit przedsiębiorstwa nastąpił w roku 2010, kiedy to otwarto sieci biur oraz magazynów w Rosji. W roku 2016 FILTRON przystąpił do MANN+HUMMEL. Włączenie się do grupy największej na świecie firmy procującej nad technologiami związanymi z filtracją, umożliwiło jeszcze szybszy rozkwit.

Firma FILTRON w swoich supernowoczesnych laboratoriach zajmuje się procesami produkcyjnymi filtrów, które odpowiadają międzynarodowym standardom niezawodności oraz jakości. Przedsiębiorstwo systematycznie inwestuje swój kapitał w rozwój nowych metod badawczych. Między rokiem 2013 a 2015 asygnowało na ten cel przeszło 1 mln EUR. Wyroby proponowane przez firmę FILTRON używane są podczas pierwszego montażu aut najpopularniejszych producentów, takich jak Volvo, Volkswagen, Mercedes-Benz, Jaguar, Rolls-Royce, Tesla albo Renault. Zakłady rocznie wytwarzaja więcej niż 90 milionów filtrów wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. W ofercie firmy nabywcy znajdą wszystkie warianty filtrów, a zatem filtry powietrza, kabiny, paliwa, oleju, LPG, ale także specjalistyczne filtry przemysłowe, filtry cieczy chłodzących, filtry hydrauliczne oraz osuszacze powietrza. Asortyment zapewnia pokrycie potrzeb w 97% europejskiej branży motoryzacyjnej.