Napis Gwarancja producenta

GARRETT – producent turbosprężarek do samochodów

Logo producenta turbosprężarek do samochodów Garrett

Amerykańskie zakłady Garrett zostały uruchomione w 1936 roku. Od początku swojego istnienia wchodziły w skład koncernu Honeywell. Przedsiębiorstwo to po dziś dzień zajmuje się tworzeniem projektów oraz fabrykowaniem różnego rodzaju turbosprężarek montowanych w silnikach spalinowych wykorzystywanych do napędu pojazdów mechanicznych w wersji osobowej, ciężarowej, wyścigowej, a także autobusów i zaawansowanych technologicznie maszyn. Firma Garrett jest uznawana za pioniera w tej dziedzinie. Przedsiębiorstwo posiada również w swojej ofercie turbosprężarki montowane w pojazdach wykorzystywanych w sportach motorowych, a także w samochodach po tuningu.

Obecnie turbosprężarki montowane są w prawie każdym pojeździe mechanicznym. W zawiązku z tym ogromny sztab inżynierów oraz konstruktorów zajmuje się nieprzerwanie postępami technicznymi, jak też optymalizacją proponowanych produktów. Firma Garrett jest aktualnie uznawana za światowego dostawcę technologii turbo, proponującego systemy zwiększania mocy silnika kierowcom oraz entuzjastom z całego świata. Marka posiada na swoim koncie w przybliżeniu 1400 wydanych, jak też oczekujących, certyfikatów. W jej zakładach zatrudnionych jest w przybliżeniu 7500 osób, zaś bazę odbiorców stanowią najwięksi na świecie wytwórcy pojazdów samochodowych osobowych oraz ciężarowych.

Dochody firmy Garrett w roku 2017 osiągnęły mniej więcej 3,1 miliarda dolarów w 160 krajach. Większość oferowanych przez nią produktów zawiera przede wszystkim turbiny do pojazdów samochodowych osobowych, ciężarowych i dostawczych, jak również maszyn roboczych, czy też agregatów. Są to elementy zarówno nowe jak też te, które zostały przywrócone do stanu używalności w warsztatach przedsiębiorstwa. Firma Garrett zapewnia, że wszystkie naprawione turbiny, za sprawą nowoczesnego zaplecza technologicznego oraz wykwalifikowanych pracowników, a także wykorzystaniu podzespołów o wysokim standardzie, funkcjonują jeszcze niezawodnie przez długi czas.