Napis Gwarancja producenta

GOETZE – producent części do samochodów

Logo producenta części samochodowych GOETZE

Firma GOETZE ma bardzo długą historię, gdyż powstała w roku 1887. Powołał ją do życia Friedrich Wilhelm Goetze w niemieckim mieście Burscheid. Zaraz po rozpoczęciu swojej działalności firma zajmowała się wytwarzaniem uszczelnienia do zaworów parowych. Przez kolejne lata przedsiębiorstwo przybierało na znaczeniu i wzmacniało swoją pozycję na rynku motoryzacyjnym. W roku 1912 Friedrich Goetze powziął decyzję o rozpoczęciu seryjnego montażu pierścieni tłokowych montowanych w samochodach. W dalszej kolejności firma zajęła się produkcją wytwarzanych z gumy mocowań do silników. Po drugiej wojnie światowej firma skupiła się na uruchamianiu nowych baz produkcyjnych znajdujących się poza granicami Niemiec. Od roku 1997 marka wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Federal-Mogul Corporation. W zakresie tej kooperacji realizowane są różnego rodzaju badania, które dążą do tego, by samochodowe jednostki napędowe zmieniały się na lepsze.

Firma GOETZE osiągnęła sukces jako wytwórca pierścieni tłokowych oraz tulei cylindrycznych w bardzo dobrym gatunku. Proponowane pierścienie tłokowe w krótkim czasie podbiły światowy rynek motoryzacyjny. Stało się to za sprawą ich bardzo starannej realizacji oraz dużej wytrzymałości na ścieranie i rdzewienie. Wybór towarów tego typu, zawiera co najmniej 1600 pierścieni tłokowych we wszystkich dostępnych wielkościach, szlifowanych na mokro, jak też na sucho. Natomiast tuleje cylindrowe marki GOETZE, w odniesieniu do wymagań technicznych, współgrają z wyposażeniem najważniejszych wytwórców pojazdów samochodowych.

Z upływem lat przedsiębiorstwo sukcesywnie uzupełniało swoją ofertę o uszczelniające elementy elastyczne, na przykład uszczelki silikonowe, uszczelniacze, simmeringi. Części marki GOETZE wytwarzane są jako podzespoły oryginalnego wyposażenia OE (ang. original equipment) i montowane w pojazdach samochodowych wielu europejskich marek podczas tak zwanego pierwszego montażu. Firma wyposaża także rynek motoryzacyjny posprzedażowy w elementy wymienne do samochodów osobowych oraz ciężarowych. Komponenty znajdujące się w ofercie marki GOETZE, mogą być montowane w jednostkach napędowych benzynowych, gazowych oraz wysokoprężnych.