Napis Gwarancja producenta

HIDRIA – producent części samochodowych

Logo producenta części samochodowych Hidria

Firma HIDRIA rozpoczęła swoją działalność w roku 1955,w Słowenii. Od początku swojej aktywności zajmuje się wytwarzaniem elementów samochodowych oraz podzespołów układów klimatyzacyjnych. W pierwszym okresie działalności, od około roku 1960, przedsiębiorstwo skupiło się na produkowaniu oraz instalowaniu systemów do centralnego ogrzewania, wentylacji, jak też klimatyzacji (mowa o systemach HVAC oraz instalacjach wodnych). W latach siedemdziesiątych XX wieku, firma zajęła się produkcją świec zapłonowych do silników Diesla, zaś nieco później żarowych magnesów montowanych do małych silników benzynowych. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych zajęła się wytwarzaniem lameli dla przemysłu motoryzacyjnego, a wkrótce potem komponentów aluminiowych. Obecnie HIDRIA może poszczycić się tytułem najważniejszego europejskiego producenta części samochodowych. Jest również jedną z największych firm w branży klimatyzacyjnej. Dysponuje trzema instytutami badawczymi. Pierwszy z nich znajduje się w Godowic (Hidria Institute Klima), drugi w Tolmin (Hidria Institute of Automotive Industry), a trzeci w Dolnej Idrji (Instytut Materiałów i Technologii Hidria).

Firma daje zatrudnienie przeszło 2000 pracowników w 30 bazach produkcyjnych na całym świecie. Wytwarzane przez nią komponenty samochodowe montowane są w pojazdach czołowych europejskich producentów, w trakcie tak zwanego pierwszego montażu. Wśród nabywców znaleźć można marki takie jak: Citroen, Dacia, Ford, Fiat, Skoda, Toyota, Volvo, Nissan, Opel, Peugeot, Alfa Romeo, Land Rover, Iveco, Jeep, Suzuki, VW, Mercedes, Jaguar, Chrysler, Audi, Mazda, Renault, Mitsubishi, BMW.

HIDRIA dostarcza na rynek motoryzacyjny 100% świec montowanych do pojazdów różnych marek podczas pierwszego montażu na całym świecie. Jest niekwestionowanym numerem 1 w branży motoryzacyjnej. Ciągle wdrażane nowe projekty inwestycyjne, jak też wykorzystanie najnowocześniejszych technologii prowadzą do ciągłego rozwoju firmy.