Napis Gwarancja producenta

JURID – producent klocków hamulcowych

Logo producenta klocków hamulcowych Jurid

Niemiecka firma Jurid została uruchomiona w roku 1914. Od początku swej działalności poświęca swój czas na opracowywanie elementów w najlepszym gatunku, projektowanych do układu hamulcowego samochodu. Rok 1920 to czas, w którym przedsiębiorstwo zajęło się produkcją materiału ciernego potrzebnego do sporządzania formowanych tłocznie okładzin klocków hamulcowych. To była ważna chwila zarówno dla firmy, ale również dla całego rynku motoryzacyjnego.

W roku 1950 nazwę producenta zewidencjonowano jako znak towarowy firmy. Wysoki standard wykonania klocków hamulcowych firmy Jurid spowodował, że stały się one popularne na całym świecie. Ważnym momentem dla firmy był rok 1977, gdy opracowano bezazbestowe okładziny hamulcowe. Od roku 1983 były one masowo montowane w pojazdach samochodowych. Rok 1998 również obfitował w ważne wydarzenia. Wtedy to projektanci marki nałożyli patent na okładzinę SinterRauGrund (SRG), która wyróżniała się wyjątkową wytrzymałością na ścieranie. Z tego powodu stosowana była w pojazdach samochodowych użytku specjalnego. Równolegle firma Jurid pokazała, niespotykany nigdzie indziej na świecie, punkt kontrolno-doświadczalny, gdzie poddawano próbie okładziny hamulcowe przy prędkościach sięgających 500 km/h. W tym samym roku przedsiębiorstwo opracowało projekt specjalistycznej okładziny hamulcowej pod nazwą Greencoating, którą stosowano w samochodach ciężarowych.

Współcześnie firma Jurid jest uznawana za jednego z trzech najważniejszych wytwórców klocków hamulcowych w tej części świata. W ciągu roku działalność produkcyjna sięga mniej więcej 80 mln klocków oraz bębnów hamulcowych. Od roku 2000 Jurid razem z Bendixem jest częścią koncernu Honeywell, który zaopatruje w podzespoły Jurid zarówno producentów znanych marek samochodów, na przykład Mercedes-Benz, BMW, Peugot, Volkswagen, Volvo, Porsche, Citroen, w części do tak zwanego pierwszego montażu, jak również rynek części zamiennych. Z uwagi na fakt, że elementy wytwarzane na rynek części zamiennych przygotowywane są w tych samych bazach produkcyjnych co elementy montowane jako oryginalne wyposażenie, cechują się one podobnym poziomem wykonania. Gatunkowość podzespołów marki Jurid ceniona jest przez kierowców i monterów na całym świecie. Z tego powodu zaliczają się one do grupy bestsellerów na rynku części samochodowych, a także cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Wszystkie części produkowane są z ekologicznych materiałów ciernych, wolnych od zanieczyszczeń. Oznaczone są identyfikatorem jakości oraz znakiem graficznym firmy.