Napis Gwarancja producenta

KOYO – producent łożysk do samochodów

Logo producenta łożysk do samochodów KOYO

Japońską firmę Koyo Seiko, w roku 1921 w Osace, powołał do życia Zenichiro Ikeda. W pierwszym okresie swojej działalności przedsiębiorstwo koncentrowało się na handlu sprowadzanymi z zagranicy łożyskami. Bardzo ważnym rokiem okazał się 1935, kiedy to korporacja Koyo Seiko Co. Ldt. przystąpiła do wytwarzania łożysk pod marką Koyo. Długotrwała fabrykacja wysokogatunkowych produktów sprawiła, że aktualnie firma jest jednym z najważniejszych wytwórców łożysk oraz układów kierowniczych.

Japońska marka Koyo kieruje swoją uwagę w głównej mierze w kierunku branży motoryzacyjnej, budowlanej oraz rolniczej. Ponadto wyrabia łożyska dla przemysłu ciężkiego (silniki elektryczne, maszyny do obróbki). Przedsiębiorstwo posiada wiele baz zajmujących się produkcją łożysk usytuowanych na całym świecie, między innymi w Japonii, Chinach, Indiach, Wielkiej Brytanii.

1 stycznia 2006 roku koncern Koyo Seiko Co. Ldt. przeprowadził centralizację z firmą Toyoda Machine Works Ldt. ,w wyniku której na rynku pojawiła się nowa spółka działająca pod nazwą JTEKT Corporation. Współcześnie Koyo jest marką funkcjonującą w obrębie firmy JTEKT Corporation, która skupia się na projektowaniu oraz produkcji różnego rodzaju łożysk, które wykorzystuje się w ekstremalnie trudnych warunkach. JTEKT Corporation uznawana jest za lidera technologicznego w branży zajmującej się wytwarzaniem łożysk oraz układów kierowniczych (w Japonii zajmuje miejsce pierwsze, zaś na świecie, w rankingu najlepszych producentów układów kierowniczych, zajmuje drugie miejsce). Produkcja łożysk odbywa się w osiemnastu bazach, usytuowanych w siedmiu krajach. Firma dysponuje również technicznymi centrami badań i rozwoju, które działają na trzech kontynentach.

Przychody firmy w ciągu roku przekraczają próg 10 miliardów dolarów. Produkty marki Koyo będące w ofercie firmy JTEKT kierowane są głównie do producentów oryginalnego wyposażenia OEM (ang. Original Equipment Manufacturer), jak również na rynek wtórny. Wszystkie wyroby marki Koyo, jak i wytwarzające je fabryki, przeszły z dobrym skutkiem wszelkie procedury certyfikacyjne zgodności z normą ISO/TS 16949.