Napis Gwarancja producenta

Ogranicznik napięcia pasa bezpieczeństwa

Ogranicznik napięcia pasa bezpieczeństwa jest urządzeniem, które chroni klatkę piersiową osoby znajdującej się w samochodzie przed nadmiernym obciążeniem w czasie kolizji, w której uruchamia się napinacz pasa. Ogranicznik napięcia pasa stanowi integralną część całego układu. W trakcie kolizji czujnik zderzeniowy uruchamia zapłonniki poduszki powietrznej i napinacza. Ze względu na bardzo duże obciążenie powodowane przez napinacz, w pięćdziesiąt milisekund po zainicjowaniu działania napinacza zaczyna działać jego ogranicznik. Jego zadanie polega na bardzo niewielkim poluzowaniu pasa. Aby działać skutecznie, cały system musi być bardzo spójny i precyzyjny. Zadaniem napinacza jest przytrzymanie pasażera jak najbliżej siedzenia w początkowej fazie wypadku, do momentu, w którym nie rozwinie się poduszka powietrzna. Dlatego działa bardzo krótko. Podczas następowania kolejnych faz kolizji ciało osoby znajdującej w fotelu samochodu coraz silniej napiera na pas bezpieczeństwa. W tym momencie pojawiają się największe przeciążenia klatki piersiowej. Jednocześnie poduszka powietrzna zaczyna być gotowa do wyhamowania głowy i tułowia osoby znajdującej się w aucie. W tej samej chwili następuje zwolnienie przez ogranicznik napięcia nacisku napinacza. Prawidłowe działanie systemu sprawia, że w trakcie całej kolizji, klatka piersiowa biorącej w niej udział osoby poddawana jest przeciążeniom posiadającym wartości, przy których nie występuje niebezpieczeństwo jej urazu ani zmiażdżenia. Jednocześnie całe ciało zabezpieczone jest przed skutkami uderzenia o twarde części kabiny pasażerskiej samochodu. Pasażer przez cały czas chroniony jest przed negatywnymi skutkami kolizji.

Zakup pasów bezpieczeństwa

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór systemów beszpieczeństwa pasażerów oraz ich poszczególnych elementów. Dostępne są pasy bezpieczeństwa do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy oryginalne systemy bezpieczeństwa najlepszych światowych producentów.

Wszystkie proponowane przez nas elementy są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać system pasy bezpieczeństwa dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email infoeautosklep@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni elementów systemów bezpieczeństwa do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.