Napis Gwarancja producenta

Płyta podłogowa samochodu

Płyta podłogowa samochodu stanowi podstawę/platformę, na której opiera się jego konstrukcja. Konstruktorzy rozpoczynają pracę nad nowym modelem właśnie od płyty podłogowej. Jej wielkość, kształt i wytrzymałość wpływa na takie cechy samochodu jak jego wielkość czy w jaki sposób będzie użytkowany. Obecnie płyty podłogowe są tak konstruowane aby można je było po niewielkich zmianach zastosować w różnych modelach samochodów. Mogą to być nawet auta różnych marek, wielkości czy o odmiennym przeznaczeniu. Dawniej konstrukcja samochodu budowana była na bazie ramy. Płyta podłogowa jest jej odpowiednikiem. Jest tez najsztywniejszym elementem nadwozia samonośnego. Zbudowana jest z elementów ram nośnych scalonych ze specjalnie profilowanymi blachami podłogi. Wykonane w niej przetłoczenia nadają jej odpowiednią sztywność. Nadwozie jest do niej mocowane za pomocą śrub. Jako elementy ram w płytach podłogowych stosowane są przeważnie podłużnice centralne i ramy podłużnicowe. Stanowią one dodatkowe wzmocnienie konstrukcji samochodu. Są one profilami zamkniętymi w formie wzdłużnych belek. W przekroju mają kształt zbliżony do prostokąta. Podłużnice najczęściej przebiegają przez całą długość samochodu. Z przodu kończą się przy wzmocnieniu czołowym auta. Z tyłu podłużnice sięgają do zderzaka samochodu. Umiejscowione są pod podłogą. Na płycie podłogowej montowane są części układu jezdnego. Z przodu pojazdu płyta podłogowa połączona jest ze ścianą przednią, której zadaniem jest odizolowanie kabiny od komory silnika. Znajdują się w niej otwory, przez które poprowadzone są elementy, za pomocą których kieruje się samochodem. Należy do nich między innymi kolumna kierownicy, dźwignia pedału hamulca, linka sprzęgła. Przez otwory w ścianie przedniej przechodzą też przewody z wnętrza nadwozia do komory silnika. Z przodu płyty podłogowej przyspawane są także elementy służące do mocowania w nich części nadwozia takich jak oś przednia czy układ kierowniczy. Płyta podłogowa jest też elementem, na którym opierają się słupki, na których umocowany jest dach samochodu. Wspomniane słupki oznacza się kolejnymi literami alfabetu. Dach składa się z płata blachy i poprzecznic (poprzecznych belek). Płyta podłogowa w połączeniu ze słupkami oraz dachem tworzy sztywną klatkę. W jej wnętrzu jest wydzielone miejsce dla osób podróżujących samochodem. Cała konstrukcja jest tak zaprojektowana aby w razie wypadku w jej wnętrzu pozostała, na ile to możliwe bezpieczna przestrzeń.

Zakup elementów nadwozia

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór elementów nadwozia. Dostępne są elementy nadwozia do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy oryginalne elementy nadwozia najlepszych światowych producentów.

Wszystkie proponowane przez nas elementy są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybraćelementy nadwozia do swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni elementów nadwozia do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.