Napis Gwarancja producenta

Półautomatyczna skrzynia biegów

Zautomatyzowana skrzynia biegów jest to mechaniczna skrzynia biegów, w której biegi nie są zmieniane ręcznie ale za pomocą siłowników elektrycznych, hydraulicznych lub pneumatycznych (ASG, AST, AMT). Działaniem sprzęgła kieruje automatyczny wyprzęgnik. W przypadku zastosowania tego typu skrzyni biegów rola kierowcy sprowadza się jedynie do zainicjowania w odpowiednim momencie zmiany biegu. Przełożenie na wyższy bieg odbywa się przez przestawienie dźwigni do przodu natomiast redukcja przez wychylenie jej do tyłu. W samochodach sportowych często stosuje się rozwiązania polegające na zmianie biegów za pomocą przycisków lub dźwigienek znajdujących się przy kierownicy. Wdrożenie sterowania elektronicznego umożliwia całkowicie samoczynną pracę półautomatycznej skrzyni biegów. W takim przypadku odpowiednie ustawienia w programie dostosowują jej automatyczne działanie do warunków ruchu oraz stylu jazdy kierowcy. Informacje o zmianie przełożenia pojawiają się na wyświetlaczu. Skrzynie biegów tego typu określane są mianem sekwencyjnych. Ich zaletą jest stosunkowo niewielka cena natomiast do wad należy powodowanie wzrostu zużycia paliwa przez samochód.

Skrzynia biegów dwusprzęgłowa

Nowoczesną odmianą półautomatycznej skrzyni biegów jest przekładnia dwusprzęgłowa (DSG). Początkowo wykorzystywana była tylko w samochodach wyczynowych. Charakteryzuje się zastosowaniem dwóch mokrych sprzęgieł wielopłytkowych. Są one osadzone na dwóch współosiowych wałkach wejściowych. Jedno ze sprzęgieł obsługuje biegi parzyste drugie nieparzyste oraz wsteczny. Oba sprzęgła pracują w kąpieli olejowej. Specyfika pracy dwusprzęgłowej skrzyni biegów polega na tym, że w jej trakcie zawsze włączone są dwa biegi – bieżący i sąsiedni. Przełączenie między nimi następuje w wyniku działania elektronicznego sterownika. Tego rodzaju skrzynia biegów może działać w trybie ręcznym lub automatycznym.

Zakup półautomatycznej skrzyni biegów

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór wszelkiego rodzaju kompletnych skrzyń biegów oraz ich poszczególnych elementów. Dostępne są skrzynie biegów do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy oryginalne skrzynie biegów najlepszych światowych producentów.

Wszystkie proponowane przez nas części są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać skrzynię biegów dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni elementów układu chłodzenia do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.