Napis Gwarancja producenta

Przegub

Przegub jest elastycznym połączeniem dwóch części wału lub półosi tam, gdzie siła napędowa przekazywana jest pod kątem.

Rodzaje przegubów, budowa i zastosowanie

Najmniej skomplikowanym jest przegub elastyczny. Jego kąt ugięcia jest stosunkowo nieduży. Składa się ze złącza gumowo tkaninowego łączącego końce wału. W samochodach z tylnym napędem stosuje się przegub Kardana, nazywany krzyżakowym. Składa się on z par widełek zamontowanych na końcach wału zazębiających się z widełkami równoramiennego krzyżaka. Rozwiązanie to pozwala przekazywać napęd pod kątem od 20 do 25 stopni. Jest to za mało aby stosować go przy skrętnych przednich, jednocześnie napędzanych kołach. Przegub krzyżakowy charakteryzuje się również wywoływaniem a trakcie pracy pulsowania obrotów wałków układu. Zastosowany z przodu powodowałby wyczuwalne bicie na kierownicy, uniemożliwiające precyzyjne prowadzenie przednich kół auta w podczas skrętu.

Przy napędzie przednim najczęściej stosuje się przegub równobieżny, nazywany homokinetycznym. Zasada jego działania opiera się na mechanizmie powstałym z połączenia za pomocą kul nasadki wielogarbnej z czaszą, będącą zarazem obudową przegubu. Taka konstrukcja umożliwia przekazywanie siły napędowej pod kątem 45 stopni. Jego inną zaletą są niewielkie rozmiary, pozwalające na umieszczenie go w piaście koła. Do wad można zaliczyć duży ciężar.

Zakup przegubów

W naszym sklepie oferujemy każdy rodzaj przegubów. Dostępne są przeguby do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy przeguby najlepszych światowych producentów, do których należą między innymi KYB, Sachs, Monroe oraz Bilstein.

Wszystkie proponowane przez nas przeguby są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać przeguby odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni przegubów do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.