Napis Gwarancja producenta

Reflektory projekcyjne (PES)

Reflektory projekcyjne określane są skrótem PES, wywodzącym się od pierwszych liter angielskich słów Poly-Elipsoid System, oznaczających reflektor polielipsoidalny. Stosowane są głównie w nowszych modelach samochodów. Zastępują one reflektory projekcyjne, które ze względu na zmniejszanie się powierzchni, spowodowane coraz mniejszymi powierzchniami czołowymi pojazdów, mają niewystarczającą wydajność świetlną.

Budowa reflektorów PES

Reflektory projekcyjne charakteryzują się jak najbardziej możliwym ograniczeniem wymiarów odbłyśnika. Zamiast szyby posiadają soczewkę rozpraszającą. Jej zadaniem jest ustalanie charakterystyki strumienia świetlnego emitowanego przez reflektor. Szyba znajdująca się przed soczewką jest gładka.

Działanie reflektora PES

Funkcjonowanie reflektorów projekcyjnych opiera się na rozwiązaniu zbliżonym do wykorzystywanego w rzutniku do slajdów. Jedno ognisko światła, stanowiące zarazem jego źródło, emituje skupione promienie świetlne, które natrafiając odbłyśnik (lustro), odbijają się od niego i przechodzą przez drugie ognisko, przekształcając się w rozproszony strumień świetlny. Za drugim ogniskiem elipsoidalnego odbłyśnika snop światła jest skupiany dzięki wykorzystaniu umiejscowionej tam soczewki płasko-wypukłej. Między odbłyśnikiem a soczewką, przed drugim ogniskiem elipsoidy ulokowana jest mechaniczna przesłona. Jej zadaniem jest info@arwit.plm typie reflektorów wykorzystuje się jednowłóknowe źródło światła. Światło emitowane przez żarówkę wykorzystywane jest w trzydziestu pięciu procentach.

Zakup reflektorów projekcyjnych

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór reflektorów PES. Dostępne są reflektory do wszystkich marek samochodów, w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy oryginalne reflektory najlepszych światowych producentów.

Wszystkie proponowane przez nas części są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać reflektory odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98

Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtownireflektorów do aut niemieckich, francus:kch, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.