Napis Gwarancja producenta

Zasady korzystania z klimatyzacji samochodowej

  1. Ze względu na możliwość przeziębienie nie należy ustawiać temperatury poniżej 18 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura wynosi od 20 do 23 stopni Celsjusza. Nie jest wskazane ustawianie jej powyżej 25 stopni.
  2. W celu niedopuszczenia do przeciągów, nie należy kierować strumienia powietrza bezpośrednio na ciało. Zleca się skierowanie go w górę lub w bok.
  3. Aby uchronić się przed gwałtownymi zmianami temperatury oraz nadmiernym obciążeniem krwioobieg, przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu gdy panuje wysoka temperatura powietrza, temperatura wewnątrz auta powinna być ustawiona na 25 stopni Celsjusza.
  4. Osoby mające problemy z krążeniem, chcąc uniknąć gwałtownej zmiany temperatury gdy na zewnątrz jest ona wysoka, powinny przed opuszczeniem samochodu, przez kilka minut przebywać w nim przy otwartych oknach.
  5. W przypadku nagrzania samochodu przez słońce, przed programowaniem parametrów klimatyzacji należy dobrze przewietrzyć kabinę pojazdu. W następnej kolejności wskazane jest ustalenie temperatury we wnętrzu auta w trybie pracy w obiegu zamkniętym, przy zamkniętych drzwiach i oknach oraz przy najwyższych możliwych ustawieniach dmuchawy. Po niedługim czasie można ustawić pożądane parametry klimatyzacji.
  6. Podczas zimnej lub wilgotnej aury możliwe jest oszronienie lub zaparowanie szyb. Aby je usunąć powinno się skierować na nie suche powietrze doprowadzane przez klimatyzację. Trzeba też włączyć nadmuch i ogrzewanie szyby tylnej.
  7. Obieg zamknięty dobrze jest stosować tylko w sytuacjach kiedy rzeczywiście jest potrzebny. Wykorzystuje się go aby uniknąć przedostaniu się do kabiny pasażerskiej zanieczyszczeń, na przykład w tunelu czy przy przewożeniu nieczystości. Należy wziąć pod uwagę, że ciągła jazda z obiegiem zamkniętym powoduje dużą koncentrację drobnoustrojów. Skupiają się one zazwyczaj w filtrze. Stamtąd mogą przeniknąć do powietrza znajdującego się przedziale przeznaczonym dla kierowcy i pasażerów.
  8. Podczas postoju samochodu, w którym korzysta się z klimatyzacji może pojawić się plama cieczy. Jest to woda, która jest oddzielana od powietrza przepływającego przez parownik podczas jego suszenia. Jest ona odprowadzana ku dołowi. Woda ta nie jest szkodliwa dla środowiska.