Napis Gwarancja producenta

Zderzaki samochodowe

Zderzaki stanowią część nadwozia auta. Umiejscowione są z przodu i z tyłu samochodu. Wiele państw ich budowę i konstrukcje reguluje przy pomocy aktów prawnych. W pewnym okresie tańsze samochody wyposażane były w czarne, nielakierowane zderzaki. Obecnie są one zazwyczaj malowane w kolorze nadwozia.

Zadania zderzaków

Funkcją zderzaków jest zmniejszanie destrukcyjnych efektów kolizji. Ochrona podzespołów pojazdu przed skutkami takich zdarzeń jak stłuczki czy szkody parkingowe. Ważne jest aby zwrócić uwagę, że zderzaki chronią tylko przed wypadkami mającymi miejsce przy niewielkich prędkościach. Przy większych szybkościach ich rola ochronna traci na znaczeniu. Od jakiegoś czasu zderzaki stanowią również ważny element stylistyki samochodów. Znacząco wpływają na wygląd zewnętrzny auta. Dzięki temu są bardzo chętnie wykorzystywane w tym celu przez projektantów.

Budowa zderzaka

Główną częścią zderzaka jest zrobiony ze stali kształtownik. Nazywany jest on wzmocnieniem lub belką zderzaka. Osadzony jest poziomo. Usytuowany jest wewnątrz zderzaka. Przymocowany (przykręcony) jest do przedniego lub tylnego pasa samochodu. Jego zasadniczym zadaniem jest pochłanianie energii w momencie kolizji. Z zewnątrz obłożony jest elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Jest to tak zwane wypełnienie. Jest ono zazwyczaj wykonane z pianki lub styropianu. Do funkcji wypełnienia należy rozpraszanie energii w trakcji niewielkich wypadków. Ponadto niweluje hałasy mogące pojawiać się w trakcie jazdy a także utrzymuje geometrię nakładki zderzaka. Nakładkę zderzaka stanowi osłona wzmocnienia i wypełnienia.

Uszkodzony zderzak

Jeżeli zderzak zostanie uszkodzony w wyniku jakiegoś zdarzenia należy go rozebrać. Mając w ten sposób wgląd w faktyczne zniszczenia, można podjąć decyzję czy uszkodzone elementy (jeżeli takie są) należy wymienić czy naprawić.

Zderzaki

W naszym sklepie oferujemy każdy rodzaj zderzaków. Dostępne są zderzaki do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy zderzaki najlepszych światowych producentów. Wszystkie proponowane przez nas zderzaki są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta. Aby wybrać zderzaki odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98
Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni zderzaków do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.