Napis Gwarancja producenta

Pasek rozrządu GATES 5039 PowerGrip®

Pasek rozrządu - GATES 5039 PowerGrip®
(Zawiera podatek VAT)
93,54 PLN
Nazwa towaru:
PASEK ROZRZĄDU /GATES/
Kod towaru:
5039
Kod producenta:
5039
Producent:
GATES
Identyfikator producenta
0033
Cena netto:
76,05 PLN
Dostępność:
>5
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Nr artykułu zalecanego narzędzia specjalnego: STT-1
Materiał: Polychloropren (Neopren)
Ilość zębów: 152
Szerokość [mm]: 30
Podziałka zębów [mm]: 9,525
Długość [mm]: 1448
Kody handlowe
8595-15039
Kod EAN
5412571002737
Informacje dodatkowe producenta
pdf
Kod zestawu Nazwa zestawu
K015039 Pasek rozrządu
K025039 Pasek rozrządu
Lista opinii

Logo producenta pasków klinowych do samochodów Gates

Historia firmy GATES rozpoczyna się w roku 1911 w Denver (Kolorado, USA), kiedy to inżynier Charles Gates nabył niewielkie przedsiębiorstwo o nazwieColorado Tire and Leather Company. Przedsiębiorstwo od początku swego istnienia skupiało się na wytwarzaniu opon oraz artykułów wykonanych ze skóry. W roku 1917 sukcesorem Charlesa Gatesa został jego brat – John, pod którego rządami nastąpiło kilka punktów zwrotnych w historii firmy. Za pierwszy taki moment można uznać opracowanie przez niego paska klinowego, zaś za kolejny, przygotowanie pierwszego paska rozrządu (1946), który po dziś dzień, właściwie w niezmienionej formie, wykorzystuje się w motoryzacji. Powodzenie owych nowinek technicznych skierowało uwagę właściciela firmy w stronę rozszerzenia tego typu oferty, a także dały początek procesowi udoskonalania pasków rozrządu oraz przewodów.

Koniec lat 50. XX wieku, to czas kiedy spółka Gates Rubber Company podjęła postanowienie o otwarciu pierwszej swojej filii w Europie. Centralę europejskiej części przedsiębiorstwa ulokowano w belgijskim mieście Erembodegem. Do chwili obecnej uruchomiło ono 29 zagranicznych baz produkcyjnych na całym świecie.

Firma Gates to zakład przemysłowy słynący z wykonywania pasów napędowych w najlepszym gatunku na rynek samochodowy. Zajmuje się także dystrybucją i dostarczaniem podzespołów motoryzacyjnych przeznaczonych na pierwszy montaż całemu szeregowi wytwórców znanych marek pojazdów samochodowych. Oprócz tego przedsiębiorstwo jest świetnie rozpoznawalną marką na rynku elementów wymiennych, a także w branży transportowej, przemyśle wydobywczym, budownictwie czy agrotechnice. W roku 1996 spadkobiercy firmy Gates Corporation odsprzedali ją londyńskiemu koncernowi Tomkins Ltd., który jest numerem 1 w sferze rozwiązań technicznych dedykowanych sektorowi przemysłowemu, budowlanemu, a także motoryzacyjnemu. Firma Gates daje zatrudnienie ogółem 14 000 osób, w przeszło 30 krajach na wszystkich kontynentach.