Napis Gwarancja producenta

Pasek rozrządu GATES 5062 PowerGrip®

Pasek rozrządu - GATES 5062 PowerGrip®
(Zawiera podatek VAT)
25,98 PLN
Nazwa towaru:
PASEK ROZRZĄDU /GATES/
Kod towaru:
5062
Kod producenta:
5062
Producent:
GATES
Identyfikator producenta
0033
Cena netto:
21,12 PLN
Dostępność:
>5
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Nr artykułu zalecanego narzędzia specjalnego: STT-1
Materiał: Polychloropren (Neopren)
Ilość zębów: 62
Szerokość [mm]: 19
Podziałka zębów [mm]: 9,525
Długość [mm]: 591
Kody handlowe
8595-15062
Kod EAN
5412571002959
Kod zestawu Nazwa zestawu
K015062 Pasek rozrządu
Lista opinii

Logo producenta pasków klinowych do samochodów Gates

Historia firmy GATES rozpoczyna się w roku 1911 w Denver (Kolorado, USA), kiedy to inżynier Charles Gates nabył niewielkie przedsiębiorstwo o nazwieColorado Tire and Leather Company. Przedsiębiorstwo od początku swego istnienia skupiało się na wytwarzaniu opon oraz artykułów wykonanych ze skóry. W roku 1917 sukcesorem Charlesa Gatesa został jego brat – John, pod którego rządami nastąpiło kilka punktów zwrotnych w historii firmy. Za pierwszy taki moment można uznać opracowanie przez niego paska klinowego, zaś za kolejny, przygotowanie pierwszego paska rozrządu (1946), który po dziś dzień, właściwie w niezmienionej formie, wykorzystuje się w motoryzacji. Powodzenie owych nowinek technicznych skierowało uwagę właściciela firmy w stronę rozszerzenia tego typu oferty, a także dały początek procesowi udoskonalania pasków rozrządu oraz przewodów.

Koniec lat 50. XX wieku, to czas kiedy spółka Gates Rubber Company podjęła postanowienie o otwarciu pierwszej swojej filii w Europie. Centralę europejskiej części przedsiębiorstwa ulokowano w belgijskim mieście Erembodegem. Do chwili obecnej uruchomiło ono 29 zagranicznych baz produkcyjnych na całym świecie.

Firma Gates to zakład przemysłowy słynący z wykonywania pasów napędowych w najlepszym gatunku na rynek samochodowy. Zajmuje się także dystrybucją i dostarczaniem podzespołów motoryzacyjnych przeznaczonych na pierwszy montaż całemu szeregowi wytwórców znanych marek pojazdów samochodowych. Oprócz tego przedsiębiorstwo jest świetnie rozpoznawalną marką na rynku elementów wymiennych, a także w branży transportowej, przemyśle wydobywczym, budownictwie czy agrotechnice. W roku 1996 spadkobiercy firmy Gates Corporation odsprzedali ją londyńskiemu koncernowi Tomkins Ltd., który jest numerem 1 w sferze rozwiązań technicznych dedykowanych sektorowi przemysłowemu, budowlanemu, a także motoryzacyjnemu. Firma Gates daje zatrudnienie ogółem 14 000 osób, w przeszło 30 krajach na wszystkich kontynentach.