Napis Gwarancja producenta

Sprężyna zawieszenia LESJÖFORS 4063424

Sprężyna zawieszenia - LESJÖFORS 4063424
Sprężyna zawieszenia - LESJÖFORS 4063424 Sprężyna zawieszenia - LESJÖFORS 4063424
(Zawiera podatek VAT)
89,27 PLN
Nazwa towaru:
SPRĘŻYNA OPEL ASCONA -88 PRZÓD /KME/
Kod towaru:
40 634 24
Kod producenta:
4063424
Producent:
LESJO
Identyfikator producenta
LESJO
Cena netto:
72,58 PLN
Dostępność:
0
Strona zabudowy: Oś przednia
Projekt resora: Sprężyna śrubowa
Kody handlowe
22336335
Kod EAN
7394410006169
Lista opinii

Sprężyny zawieszenia wytwarzane są ze stali sprężynowej. Cechuje je zwiększona możliwość pochłaniania energii na jednostkę masy. Ze względu na niemożność przenoszenia przez nie poziomych sił, w samochodach wraz z nimi muszą być wykorzystywane elementy prowadzące takie jak wahacze i drążki reakcyjne.

Działanie sprężyn

Stosowane w pojazdach sprężyny posiadają różną konstrukcję. Sprężystość sprężyn zawieszenia jest określana przez sztywność, inaczej współczynnik sprężystości. Oblicza się go dzieląc wartość przyłożonego obciążenia przez wartość spowodowanego przez nie ugięcia statycznego. Gdy sztywność sprężyny ulega zmianie to zmienia się ugięcie zawieszenia przy założeniu takiego samego obciążenia. Sztywność można różnicować. Osiąga się to przez zmianę średnicy drutu lub skoku, średnicy zwoju albo rodzaju materiału, z którego sprężyna jest wykonana. Sprężyny śrubowe o stałej sztywności posiadają tę samą średnicę zwojów na całej długości, taki sam skok a także niezmienną średnicę drutu. Dzięki takim parametrom uginają się proporcjonalnie do zmiany obciążenia.

Miękkie sprężyny

Posiadające małą sztywność „miękkie sprężyny” pod wpływem dużego obciążenia uginają się bardzo mocno, przyczyniając się do w ten sposób do ograniczenia ładowności samochodu, w którym zostały zastosowane.

Sztywne sprężyny

Cechujące się dużą sztywnością „sztywne sprężyny” sprawiają, że zawieszenie auta, w którym zostały wykorzystane jest „twarde”. Tym samym obniżają komfort jazdy takim pojazdem przy małym obciążeniu.

Sprężyny progresywne

Aby ominąć opisane powyżej problemy w zawieszeniach samochodów wykorzystuje się sprężyny śrubowe progresywne. Charakteryzują się one tym, że ich sztywność ulega zmianom w określonych zakresach. Do tego typu sprężyn zalicza się sprężyny o zmiennej średnicy drutu, sprężyny o zmiennym skoku oraz sprężyny o zmiennej średnicy zwojów. Te pierwsze cechują się tym, że ich zewnętrzne zwoje zrobione są z drutu o cieńszej średnicy. Z tego względu uginają się pod wpływem niewielkiego obciążenia natomiast wykonane z grubszego drutu zwoje środkowe charakteryzują się sztywnością pozwalającą na przenoszenie większych sił. Podobnie pracują pozostałe rodzaje sprężyn progresywnych.

Zakup sprężyn

W naszym sklepie oferujemy każdy rodzaj sprężyn . Dostępne są sprężyny do wszystkich marek samochodów w tym do takich jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Dodge, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jaguar, JEEP, KIA, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mini, MG, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, SAAB, Seat, Skoda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, Smart, Subaru, Suzuki, Toyota, VW, Volvo.

W naszych zasobach posiadamy części najlepszych światowych wytwórców. Wszystkie proponowane przez nas sprężyny śrubowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta.

Aby wybrać sprężyny śrubowe odpowiednie dla swojego samochodu wystarczy skorzystać z wyszukiwarek znajdujących się na naszej stronie. W przypadku problemów chętnie służymy radą i pomocą.

Telefon 91 482 76 98
Email info@arwit.pl

Zapraszamy do zakupu w prowadzonej przez nas hurtowni sprężyn śrubowych do aut niemieckich, francuskich, japońskich, amerykańskich, koreańskich i wszelkich innych.