Napis Gwarancja producenta

Tuleja wahacza ORIGINAL IMPERIUM 32200

Tuleja wahacza - ORIGINAL IMPERIUM 32200
(Zawiera podatek VAT)
10,57 PLN
Nazwa towaru:
TULEJA WAH.VW GOLF II PRZÓD /IMPERGOM/
Kod towaru:
32200
Kod producenta:
32200
Producent:
ORIGINAL IMPERIUM
Identyfikator producenta
0331
Cena netto:
8,59 PLN
Dostępność:
0
Masa [g]: 91
Wymagana ilość: 2
Materiał: Guma / metal
Strona zabudowy: z przodu
Materiał: Stal
Strona zabudowy: na dole
Strona zabudowy: Oś przednia
Średnica wewnętrzna [mm]: 12
średnica zewnętrzna [mm]: 33
Długość [mm]: 54
Kod EAN
8033989118925
Lista opinii

Zadania tulei wahacza

Tuleja wahacza należy do elementów tłumiących drgania - w układach, w których powstają w samochodzie (na przykład w silniku czy w zawieszeniu) - nazywanych silentblocami. Są to części, przy pomocy których mocuje się drgające elementy. Zgodnie z niektórymi informacjami stosowanie silentbloców zapoczątkował założyciel koncernu Chrysler (Walter Chrysler). Po raz pierwszy zastosowano je w 1932 roku. Wyposażono w nie nowy model Plymoutha. Pojawiaj się też wzmianki, że koncepcja silentbloców opracowana została w 1934 roku przez konstruktorów z niemieckiej firmy Boge GmbH.

Budowa tulei wahacza

Tuleja wahacza składa się z dwóch odcinków rur. Mają one różną średnicę. Ta o mniejszym przekroju umieszczona jest osiowo w większej. Przedzielone są warstwą gumy. Może być ona wykonana również z innych materiałów ale posiadających właściwości takie jak guma.

Działanie tulei wahacza

Tuleja wahacza łączy końcówki drążka stabilizatora z wahaczami zawieszenia samochodu. Drążek stabilizatora zamontowany jest do nadwozia częścią środkową przy użyciu gumowych poduszek. Dzięki niemu koła są równomiernie obciążone co przyczynia się do stabilnego prowadzenia samochodu. Do jego zadań należy przenoszenie ugięcia wahaczy na przeciwna stronę auta w trakcie jazdy po łuku. Podczas pokonywania zakrętów samochód przechyla się poprzecznie do kierunku poruszania się. Tuleje wahaczy niwelują drgania powstające w trakcie tego typu manewrów.

Uszkodzone tuleje wahaczy

Wyrobienie tulei przedniego stabilizatora może być przyczyną jego przemieszczania się w mocowaniach. Skutkuje to gorszą przyczepnością samochodu do podłoża w trakcie poruszania się po łuku. W takim przypadku występują też zbyt duże przechyły. Objawy te określane są jako tak zwane miękkie zawieszenie. Skutkiem niepożądanego ruchu drążka stabilizatora jest również nienajlepsze prowadzenie pojazdu. Dodatkowo podczas poruszania się po nierównej nawierzchni dają się słyszeć stuki, które dochodzą spod podłogi samochodu, z miejsca sąsiadującego z przednią osią.

Logo producenta części samochodowych IMPERGOM

Firma pojawiła się na włoskim rynku motoryzacyjnym w mieście Turyn, w roku 1976 dzięki działalności Benito Fusco. Swoje doświadczenie zawodowe założyciel przedsiębiorstwa zdobył, pracując w koncernie Oryginal Imperium – firma ta powstała w 1938 roku, z inicjatywy Luigi Soli. Od początku swojej działalności IMPERGOM zajmował się sprzedażą oraz dystrybucją części samochodowych z gumy, kauczuku oraz metalu, montowanych we włoskich, europejskich, jak również azjatyckich i amerykańskich pojazdach samochodowych osobowych i ciężarowych. Firma jest także w czołówce dostawców elementów gumowo-metalowych oraz gumowych na rynek części wymiennych, zaś jej pozycja na tymże rynku jest bardzo mocna.

Firma IMPERGOM kooperuje właściwie ze wszystkimi wytwórcami i dostawcami popularnych marek samochodów. Produkowane podzespoły są certyfikowane zgodnie z normą ISO 9001:2008, natomiast dostarczane elementy pochodzą od dystrybutorów OE, którzy dysponują certyfikatem ISO/TS 16949:2009. Wszystkie komponenty wytwarzane w bazach produkcyjnych firmy dają gwarancję użytkownikom na to, że ich eksploatacja będzie przebiegała w sposób komfortowy oraz bezpieczny.

IMPERGOM zaopatruje rynek części zamiennych w bez mała 22 000 produktów. Asortyment zawiera, na przykład zestawy osłon przegubu homokinetycznego, zestawy naprawcze wahacza, zestawy zawieszenia amortyzatora z łożyskami, przeguby wału napędowego, łożyska, łożyska amortyzatora oraz łożyska skrzyni biegów, przewody chłodnicy, przewody paliwa, przewody powietrza, przewody hamulcowe, przewody sprzęgła, komplety osłon układu kierowniczego, osłony przegubu homokinetycznego i przekładni kierowniczej, przewody gumowe układów chłodzenia, gumy drążków stabilizatora, silentblocki i tuleje wahaczy, poduszki zawieszenia silników, poduszki zawieszenia skrzyń biegów, koła pasowe itp. Oferta części samochodowych marki jest systematycznie poszerzana o nowe elementy.