Napis Gwarancja producenta

Uszczelka głowicy cylindrów VICTOR REINZ 61-24125-40

Uszczelka głowicy cylindrów - VICTOR REINZ 61-24125-40
(Zawiera podatek VAT)
98,86 PLN
Nazwa towaru:
USZCZ.GŁOWICY DB 123 3.0D 5 CYL.76-91 /R
Kod towaru:
61-24125-40
Kod producenta:
61-24125-40
Producent:
VICTOR REINZ
Identyfikator producenta
0009
Cena netto:
80,37 PLN
Dostępność:
0
Grubość [mm]: 1,75
Średnica [mm]: 92
Tylko w połączeniu z: 14-32032-02
Kod EAN
4026634111116
Informacje dodatkowe producenta
pdf
Lista opinii

Funkcje uszczelki pod głowicą silnika

Uszczelka głowicy silnika zapewnia szczelność między głowicą a blokiem jednostki napędowej.  Poprzez znajdujące się w niej kanały przepływa olej i płyn chłodniczy. Uszczelka izoluje od siebie obydwie ciecze. Jest to konieczne ponieważ mają one w trakcie pracy silnika skrajne temperatury.  Uszczelka głowicy zapobiega również przedostawaniu się płynu chłodniczego do cylindrów. Jej zadaniem jest także odizolowanie części głowicy i bloku silnika od nagrzewających się do ponad 2000 stopni Celsjusza komór spalania.

Przyczyny uszkodzenia uszczelki pod głowicą silnika

Uszczelka podczas pracy silnika poddawana jest działaniu zmiennych warunków. Należą do nich gwałtowne zmiany temperatury od niskiej do bardzo wysokiej oraz nierównomierny nacisk przez posiadające różną rozszerzalność cieplną głowicę i blok. Ponadto uszczelka pod głowicą silnika musi wytrzymywać wysokie ciśnienie (sięgające około 200 barów), powstające w komorach spalania. Uszkodzenie uszczelki może wywołać przegrzanie silnika spowodowane na przykład niesprawnym układem chłodzenia lub zbyt „ostrą jazdą”. Innym powodem jest niewłaściwy montaż lub starzenie się. To ostatnie może być przyśpieszone w wyniku na przykład stosowania chłodziwa posiadającego niewłaściwe parametry. Uszkodzenia uszczelki głowicy silnika częściej zdarzają się w samochodach, w których zamontowana została instalacja gazowa. Wynika to z konieczności dokonywania zmian w układzie chłodzenia podczas zakładania LPG. Dodatkowo spalanie gazu wywołuje większą temperaturę w komorze spalania niż paliwo płynne.

Objawy uszkodzenia uszczelki pod głowicą silnika

Niewielkie uszkodzenie uszczelki głowicy silnika może oznaczać nierówna praca nienagrzanego silnika oraz obniżony poziom płynu w układzie chłodzenia. Większe jej uszkodzenie można podejrzewać gdy zaczną pękać elementy układu chłodniczego,  pojawią się nagłe skoki temperatury silnika, olej zacznie przenikać do płynu chłodniczego lub płyn chłodniczy do oleju. O uszkodzeniu uszczelki pod głowicą silnika świadczyć może również biały dym wydobywający się z rury wydechowej, orzechowy nalot pod korkiem zbiorniczka na płyn chłodniczy, podnoszący się poziom oleju, za duża temperatura silnika, trudności z rozruchem, zapach spalin w kabinie samochodu.

Skutki uszkodzenia uszczelki pod głowicą silnika

Jazda z uszkodzoną uszczelką pod głowicą silnika może doprowadzić do poważnych, a co za tym idzie kosztownych konsekwencji. Do potencjalnych efektów tego stany rzeczy należy zapieczenie się pierścieni tłokowych, skrzywienie się głowicy, zatarcie wału na panewkach. Dłuższa jazda z przepaloną uszczelką pod głowicą może spowodować zatarcie silnika.

Naprawa uszczelki pod głowicą silnika

W przypadku przepalenia uszczelki dobrze jest nie ograniczać się tylko do jej wymiany. Jako że do tej czynności wymagana jest rozbiórka całego silnika warto także zająć się głowicą. Zazwyczaj okazuje się, że przy uszkodzeniu uszczelki również ona wymaga  regeneracji. Regeneracja głowicy polega na spawaniu pęknięć, naprawie gniazd zaworowych, wymianie prowadnic zaworowych, szlifowaniu jej płaszczyzny (planowaniu) oraz wymianie uszczelniaczy.

Logo producenta części samochodowych Victor Reinz

Firma Reinz Dichtungs znajdująca się w Neu-Ulm w Niemczech od prawie stu lat jest głównym producentem całego asortymentu marki Victor Reinz zajmującej się uszczelnieniami silnikowymi. Należy ona do grupy Dana, które jest kojarzona z jakością w każdym zakątku świata.

Dana jest producentem, a także dostawcą na tak zwany pierwszy montaż – OEM – oraz dostawcą różnych części zamiennych – OES. Grupa ta posiada pod swoimi skrzydłami także całą gamę technologii uszczelniających silnik, które trafiają na niezwykle trudny rynek części zamiennych – IAM.

Firma Victor Reinz stosuje wyłącznie nowoczesne technologie wytwarzania swoich części, wykorzystuje tylko najwyższej jakości produkty oraz najlepsze rozwiązania technologiczne i techniczne. Producent ten bierze pod uwagę opinie i oczekiwania konsumentów. Przez właśnie te czynniki oraz przez pracę znakomitych mechaników, sprzedawców czy serwisantów marka ta należy do najbardziej liczących się firm na rynku. Nie można oczywiście zapominać o samym produkcie, który cały czas jest udoskonalany. Cały czas trwają prace nad jego jakością, trwałością oraz ulepszeniem konstrukcji, która ma być coraz prostsza w montażu dla zwykłego człowieka. Marka Victor Reinz nie ma braków także od strony logistycznej. Firma ta współpracuje z portalami takimi jak TecDoc, Wszystkie produkty firmy Reinz Dichtungs można kupić online, korzystając z naszego sklepu internetowego esamochodoweczesci.pl. Gwarantujemy szybką wysyłkę oraz zgodność towaru z zamówieniem.