Napis Gwarancja producenta

Włącznik ciśnieniowy oleju FEBI BILSTEIN 08484

Włącznik ciśnieniowy oleju - FEBI BILSTEIN 08484
(Zawiera podatek VAT)
15,77 PLN
Nazwa towaru:
CZUJNIK CIŚN.OLEJU VW 1.4 BAR /FEBI/
Kod towaru:
08484
Kod producenta:
08484
Producent:
FEBI BILSTEIN
Identyfikator producenta
0101
Cena netto:
12,82 PLN
Dostępność:
>5
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Długość [mm]: 46
Punkt włączania od [bar]: 1,2
Punkt włączania do [bar]: 1,5
Średnica wewnętrzna [mm]: 2,54
Gwint zewn. [mm]: M10 x 1
Długość gwintu [mm]: 13
Rozmiar klucza: 24
Oznaczenie koloru: czarny
Powierzchnia: ocynkowany
Ciężar [kg]: 0,031
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: z pierścieniem uszczelniającym
dla numeru OE: 068 919 081 D
Kod EAN
4027816084846
Lista opinii

Kontrola czujnika ciśnienia oleju powinna być przeprowadzona w trakcie sprawdzania ciśnienia oleju. Wykonuje się ją specjalnym przyrządem pomiarowym. Pozwala om na równoczesne podłączenia manometru i czujnika ciśnienia do układu smarowania jednostki napędowej. Na uszkodzenie czujnika ciśnienia oleju wskazuje zapalona lamka kontrolna gdy silnik jest wyłączony. Obwód lamki wskazującej ciśnienie oleju należy sprawdzić gdy na przykład nie świeci się ona kiedy silnik jest unieruchomiony a zapłon włączony. Czynności kontrolne rozpoczyna się od zdjęcia przewodu z czujnika ciśnienia oleju. Następnie przy włączonym zapłonie należy zewrzeć przewód z masa samochodu. Można więc zetknąć go z kadłubem silnika. Zapalenie się lampki w takiej sytuacji oznacza, że jest jej obwód jest sprawny. W przypadku braku jej zaświecenia się należy zbadać zasilający ją obwód elektryczny. W sytuacji gdy przewód czujnika ciśnienia oleju zwarty zostanie z masą i spowoduje w ten sposób zapalenie się lamki kontrolnej a jednocześnie przy włączonym zapłonie, unieruchomionym silniku i podłączeniu do czujnika nie zaświeci się to czujnik należy uznać za uszkodzony.

 
 

Logo producenta części samochodowych FEBI BILSTEIN

Febi Bilstein to firma o charakterze rodzinnym, która pojawiła się w roku 1844, w mieście Ennepetal, jako jedna z pierwszych otworzonych na rynku motoryzacyjnym. Na początku swojej działalności firma skupiona była na wyrobie narzędzi dla hutnictwa, na przykład łańcuchów, pił, dłut itp., a dopiero w kolejnych latach zaczęła zajmować się fabrykowaniem, a także sprzedażą podzespołów wymiennych do pojazdów samochodowych.

Firma Febi Bilstein przede wszystkim kojarzona jest z produkcją części układu hamulcowego, jak również elementów zawieszenia w bardzo dobrym gatunku, wykorzystywanych do pierwszego montażu a także jako części zamienne. Wysoką pozycję, jaką zajmuje na rynku motoryzacyjnym, przedsiębiorstwo zawdzięcza w głównej mierze kompetentnemu personelowi, czyli bez mała 1300 osobom, ale też niemieckiej dbałości o szczegóły oraz perfekcjonizmowi działania. W ofercie sprzedaży producenta znaleźć można przeszło 30 000 różnego rodzaju podzespołów wymiennych, osiągalnych w filiach firmy znajdujących się w 69 krajach całego świata. Nabywcy do dyspozycji mają na przykład produkty montażowe do kół (śruby), elementy sterowania (drążki sterownicze, przeguby kulowe i wahacze, końcówki drążków sterowniczych), elementy technologii napędowej, w szczególności detale potrzebne do montażu skrzyni biegów (wały napędowe, przekładnie), elementy układu paliwowego, uszczelki silnika, podzespoły silników, zawieszenie silnika, jednostki sterujące silnika, elementy układu chłodzenia, części do hamulców, elementy zawieszenia samochodu, a także dużą liczbę części elektronicznych oraz elektrycznych.

Wskutek nieprzerwanej wzmożonej działalności przedsiębiorstwo wytwarza więcej niż 20 000 wielorakich modeli części samochodowych, używanych do produkcji najpopularniejszych marek. Każdy z tych podzespołów jest zrealizowany z niemiecką precyzją, zaś najpopularniejszym wytwarzanym elementem są amortyzatory marki Bilstein, wykonane w bardzo wysokim standardzie. Są one montowane najczęściej przez wytwórców aut sportowych, (na przykład Ferrari, Lotus czy Porsche). Również inni producenci samochodów biorących udział w sportach rajdowych, jak też zajmujących się tuningowaniem silników, montują w swoich pojazdach elementy napędowe oraz amortyzatory firmy Febi Bilstein. Są to marki takie jak Mitsubishi, Fiat, Opel, a także Subaru.