Napis Gwarancja producenta

Włącznik ciśnieniowy oleju TOPRAN 101 107

Włącznik ciśnieniowy oleju - TOPRAN 101 107
(Zawiera podatek VAT)
10,82 PLN
Nazwa towaru:
CZUJNIK CIŚN.OLEJU VW 1.8 BAR BIAŁY /HP/
Kod towaru:
056 919 081E
Kod producenta:
101 107
Producent:
TOPRAN
Identyfikator producenta
0301
Cena netto:
8,80 PLN
Dostępność:
>5
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Rodzaj wtyczki: Wtyk płaski
Tryb pracy: hydrauliczny
Oznaczenie koloru: biały
Wymiar gwintu: M 10
Skok gwintu [mm]: 1
Ilość biegunów: 1
Zakres kontroli [bar]: 1,6 - 2,0
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: z pierścieniem uszczelniającym
Lista opinii

Kontrola czujnika ciśnienia oleju powinna być przeprowadzona w trakcie sprawdzania ciśnienia oleju. Wykonuje się ją specjalnym przyrządem pomiarowym. Pozwala om na równoczesne podłączenia manometru i czujnika ciśnienia do układu smarowania jednostki napędowej. Na uszkodzenie czujnika ciśnienia oleju wskazuje zapalona lamka kontrolna gdy silnik jest wyłączony. Obwód lamki wskazującej ciśnienie oleju należy sprawdzić gdy na przykład nie świeci się ona kiedy silnik jest unieruchomiony a zapłon włączony. Czynności kontrolne rozpoczyna się od zdjęcia przewodu z czujnika ciśnienia oleju. Następnie przy włączonym zapłonie należy zewrzeć przewód z masa samochodu. Można więc zetknąć go z kadłubem silnika. Zapalenie się lampki w takiej sytuacji oznacza, że jest jej obwód jest sprawny. W przypadku braku jej zaświecenia się należy zbadać zasilający ją obwód elektryczny. W sytuacji gdy przewód czujnika ciśnienia oleju zwarty zostanie z masą i spowoduje w ten sposób zapalenie się lamki kontrolnej a jednocześnie przy włączonym zapłonie, unieruchomionym silniku i podłączeniu do czujnika nie zaświeci się to czujnik należy uznać za uszkodzony.

Logo producenta części samochodowych Hans PriesPrzedsiębiorstwo powstałe pod nazwą Hans Pries jest bardzo popularnym i wysoko notowanym dostarczycielem podzespołów do pojazdów samochodowych niemieckich oraz francuskich marek. Firma ta pojawiła się na rynku motoryzacyjnym naszych zachodnich sąsiadów w roku 1954, kiedy to małżeństwo Lieselotte i Hans Pries zainaugurowali jej aktywność. Od początku swojej działalności Hans Pries Group kieruje swoją uwagę na dwie rzeczy, po pierwsze na zaspokajanie potrzeb nabywców i po drugie na wysoki standard kolportowanych przez siebie produktów.

Asortyment firmy Hans Pries GMBH & CO.KG jest niezwykle bogaty, a także jest do dyspozycji nabywców „od ręki”, za sprawą dużej liczby pomieszczeń do przechowywania towarów będących w posiadaniu firmy. Wszystkie produkty znajdujące się w jej ofercie spełniają normy jakości DIN EN ISO 9001:2008. W chwili obecnej zestaw wyrobów przedsiębiorstwa uwzględnia podzespoły układu napędowego, układu amortyzacji, układu zawieszenia, układu chłodzenia, układu elektrycznego, układu wentylacji i klimatyzacji, elementy nadwozi, poduszki zawieszenia silników oraz skrzyń biegów, poduszki zawieszenia silników, a także auto części zamienne, które wytwarza przez siebie pod marką Topran.

Zgodnie z zapewnieniami firmy Hans Pries, części samochodowe Topran wyróżniają się spośród innych dostępnych na rynku godnym polecenia stosunkiem wysokiego standardu ich wykonania do nakładów pieniężnych. Oferta części samochodowych Topran obejmuje bez mała 12 tysięcy elementów wymiennych, które montowane są w pojazdach najważniejszych producentów samochodowych, na przykład Mercedesa, Volkswagena, Skody, Audi, Opla, Forda, Peugeota czy BMW. Poziom wykonania podzespołów wymiennych jest bardzo zbliżony, pod względem jakości, do wyposażenia oryginalnego montowanego w pojazdach.

Firma Hans Pries GMBH & CO.KG nieustannie i bardzo prężnie się rozwija, pod czujnym okiem aktualnego dyrektora generalnego i jednocześnie właściciela firmy – Torsena Pries (prywatnie syna założycieli firmy). Regularnie powiększane są powierzchnie magazynowe firmy. Dostępność oferty ma również coraz szerszy zasięg. Aktualnie części zamienne Hans Pries łatwo osiągalne są również na rynku samochodowym koreańskim, włoskim, polskim, rosyjskim, holenderskim, tureckim oraz arabskim.