Napis Gwarancja producenta

Wycieraczka szyby VALEO 574278

Wycieraczka szyby - VALEO 574278
Wycieraczka szyby - VALEO 574278 Wycieraczka szyby - VALEO 574278 Wycieraczka szyby - VALEO 574278
(Zawiera podatek VAT)
127,94 PLN
Nazwa towaru:
PIÓRA WYCIERACZEK /680+680MM/2SZT.VM215
Kod towaru:
574278
Kod producenta:
574278
Producent:
VALEO
Identyfikator producenta
0021
Cena netto:
104,02 PLN
Dostępność:
>5
Ilość:
Jednostka miary: SZT
Strona zabudowy: z przodu
Ilość: 2
Długość 1 [mm]: 700
Długość 2 [mm]: 650
Długość 1 [cal]: 28
Długość 2 [cal]: 26
odpowiedni adapter: M6
Styk ostrzegawczy o zużyciu: ze zintegrowanym stykiem ostrzegającym o zużyciu
Ciężar [kg]: 0,45
Kody handlowe
VM215
Kod EAN
3276425742789
Lista opinii

Wycieraczki służą do usuwania z szyb wody, śniegu, kurzu i insektów oraz innych zanieczyszczeń mogących pojawić się na w trakcie jazdy.

W samochodach zazwyczaj stosuje się dwie wycieraczki służące do przecierania szyby przedniej. Jedna z nich służy do usuwania zanieczyszczeń i odprowadzania wody z lewej części szyby, druga z prawej. Obydwie wycieraczki pracują wykonując ruch współbieżny lub przeciwbieżny. Czasami stosuje się wycieraczki różniące się długością w celu zwiększenia czyszczonej powierzchni. W niektórych samochodach występuje tylko jedna wycieraczka, poruszająca się po części okręgu. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest mimośrodowy ruch wycieraczki, którego efektem jest zwiększenie czyszczonej powierzchni szyby. W nadwoziach typu hatchback oraz kombi stosuje się dodatkową wycieraczkę na szybie tylnej.

Praca wycieraczek wspomagana jest przez spryskiwacze szyb dostarczające środki chemiczne w postaci płynu, ułatwiające usuwanie zabrudzeń takich jak błoto czy osadzający się na szybach kurz czy pył. Najczęściej spryskiwacze umieszczone są na masce samochodu ale coraz częściej zdarza się, że są zamontowane bezpośrednio na wycieraczkach. Najczęściej samochody skandynawskie i terenowe mają niewielkie wycieraczki przeznaczone do czyszczenia świateł drogowych i mijania.

Najprostsza wycieraczka składa się z długiego cienkiego paska gumy, nazywanego piórem, osadzonego na metalowym lub plastikowym trzymadle. Pióro wycieraczki może być wykonane także z silikonu lub grafitu. Może posiadać również spoiler. Ponadto zastosowanie znajdują wycieraczki bezszkieletowe oraz aerodynamiczne.

Uchwyt wycieraczki jest mechanicznie przesuwany po zewnętrznej powierzchni szyby. Dawniej wycieraczki uruchamiane były za pomocą ręcznej dźwigni znajdującej się w kabinie samochodu lub przez podciśnieniowe systemy pneumatyczne. Obecnie ruch wycieraczek wywoływany jest przez mały silnik elektryczny włączany kiedy zachodzi konieczność przez kierowcę lub w bardziej zaawansowanych rozwiązaniach przez czujnik deszczu.

Pióra do wycieraczek powinny być regularnie wymieniane. Tarcie powoduje ich zużycie a tym samym, spadającą wraz z czasem użytkowania skuteczność. Wpływa to negatywnie na widoczność, a więc na bezpieczeństwo jazdy.

W naszym sklepie z auto częściami oferujemy wycieraczki do wszystkich marek samochodów - zarówno produkty oryginalne jak i wysokiej jakości zamienniki.

Logo producenta części samochodowych Valeo

Fabrykę uruchomił w roku 1923 Eugene Buisson, w mieście Saint-Quen (Francja), by wytwarzać okładziny cierne szczęk hamulcowych oraz tarcze sprzęgłowe na licencji firmy brytyjskiej, o nazwie Ferodo (UK). W roku 1932 firma postanowił rozbudować swój asortyment przystępując do montażu sprzęgieł. Po drugiej wojnie światowej, mniej więcej w latach 1950, 1960 fabryka SAF (Societe Anonyme Francaise) du Ferodo poszerzyła swoje wpływy, wybudowała kolejne placówki oraz zmieniła się w czołowego producenta systemów oraz modułów dla pojazdów osobowych i ciężarowych. W kolejnych latach nastąpił dalszy rozwój firmy w nowych specjalizacjach. Firma SAF du Ferdodo, w roku 1980 na mocy prawa przyjmuje nazwę Valeo. Obecnie firma Valeo stanowi międzynarodową grupę funkcjonującą w branży samochodowej na wszystkich kontynentach i zatrudnia 82 tysiące pracowników w 30 krajach. Koncentruje się głównie na projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży części oraz systemów samochodowych i jest jej niekwestionowanym liderem.

Firma Valeo wyprodukowane przez siebie części zamienne do samochodów eksportuje do ponad 100 krajów. Aktualnie koncern zajmuje czołowe miejsce wśród dostarczycieli części samochodowych. Systematycznie z usług firmy Valeo korzystają producenci samochodów, takich jak General Motors, Hyundai, Daewoo Porsche, Ford Motor Company, Honda, Groupe PSA (Citroen, Peugeot), Fiat, Lancia, Alfa Romeo, BMW, Daimler- Chrysler, Toyota, Suzuki czy Subaru, Grupa Volkswagen (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Opel), Grupa Renault (Renault, Nissan, Renault Samsung Motors). Valeo Group w Polsce pojawiła się w roku 1996. Aktualnie w naszym kraju działają cztery zakłady produkcyjne, a także centrala sprzedaży i dystrybucji (Valeo Service Eastern Europe), mieszcząca się w Warszawie. Fabryki usytuowane są głównie na południu kraju, w tym aż trzy zakłady produkcyjne w województwie małopolskim. I tak, zakład produkcji systemów chłodzenia silnika oraz systemów wycieraczek mieści się w Skawinie, zakład produkcji systemów oświetlenia znajduje się w Chrzanowie, zaś zakład produkcji i regeneracji systemów napędowych Valeo znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach w województwie śląskim. W Skawinie mieści się także centrum usług wspólnych dla sektora: księgowość-finanse, IT, HR, spedycja. Na dzień dzisiejszy Grupa Valeo rozszerza również działalność zakładów w Skawinie i Czechowicach-Dziedzicach, co przyczynia się do wzrostu ilości stanowisk pracy. Aktualnie w polskich spółkach ogółem znajduje zatrudnienie przeszło 6 tysięcy osób.