Napis Gwarancja producenta

GMB – producent części samochodowych

Logo producenta części samochodowych GMB

Firma GMB została powołana do życia w marcu roku 1943, w czasie kiedy fabryka wyrobów metalowych Matsuoka Precision Works, mieszcząca się w Osace, zajęła się działalnością produkcyjną precyzyjnych łożysk tocznych. Od tego momentu przedsiębiorstwo skupiło się na doskonaleniu procesów produkcyjnych nowatorskich podzespołów samochodowych, dostarczając swoim użytkownikom z kraju oraz z zagranicy towary w najlepszym gatunku.

Asortyment marki GMB ma w swoim składzie, różnego rodzaju podzespoły układu chłodzenia, na przykład pompy wody wraz z uszczelkami, wiatraki do wentylatorów; podzespoły układu przeniesienia napędu, na przykład krzyżaki wałów napędowych; elementy układu transmisyjnego, w tym rolki pasków rozrządu, napinacze; części układu kierowniczego, między innymi drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, wsporniki układu kierowniczego; podzespoły układu zawieszenia, dla przykładu łączniki stabilizatora, wahacze czy sworznie wahacza, a także piasty kół oraz łożyska. Obecnie oferta firmy jest systematycznie uzupełniana o nowe komponenty samochodowe.

Elementy marki GMB łatwe do nabycia są poza granicami Azji za sprawą działających w Europie oraz Ameryce przedstawicielstw firmy. Produkty marki GMB wyróżniają się wśród innych dostępnych na rynku motoryzacyjnym przede wszystkim wysokim standardem wykonania, jak również odpornością na zużycie. Te wyjątkowe parametry proponowanych przez firmę wyrobów uzyskiwane są dzięki wykorzystaniu surowych procedur w trakcie ich produkcji oraz licznych testów przeprowadzanych zarówno na materiałach, jak również na końcowych produktach firmy. Obecnie przedsiębiorstwo GMB jest jednym z najważniejszych wytwórców elementów wymiennych w Japonii. Jest również dostarczycielem oryginalnych podzespołów (OE – ang. original equipment), na tak zwany pierwszy montaż, dla cieszących się dużą popularnością koncernów motoryzacyjnych Mitsubishi, Hyundai. Ford, GM czy Kia.